Plodobranie - jesenná inšpirácia

Pri príležitosti Dňa pôvodných odrôd jabĺk (21.10.) pripravili žiaci a študenti z celého Slovenska Zaježovské plodobranie - krásnu jesennú akciu plnú zážitkových úloh v prírode vo Vzdelávacom centre Zaježová.

Učiteľky a učitelia tentokrát dostali pohov, do návrhu vzdelávacích aktivít sme prizvali samotných žiakov zapojených v projekte Sadovo. V zmiešaných tímoch mali príležitosť vyskúšať si navrhnúť a zrealizovať logickú, zmyslovú, umeleckú či pohybovú úlohu pre deti z prvého stupňa Zaježovskej školy. Témou boli odrody jabloní a hrušiek. Ponechali sme im dôveru, poradili v prípade otázok. 

Ako to celé dopadlo? Opäť raz na výbornú. Chutnali, hodnotili a určovali sme ovocie so zaviazanými očami. Riešili sme matematické príklady a hádanky zostavené z jesenných plodov. Nakrájané ovocie sme použili ako odtlačky pre tvorbu plagátov a rovnováhu s koncentráciou sme si otestovali v pohybových hrách na lúke. Nechýbalo muštovanie a ochutnávka miestneho ovocia, či veľká výstava odrôd jabloní a hrušiek z celého Slovenska. 

Zdieľať:

www.sadovo.sk